O, nee! Juf, je mag niet weglopen bij het koken. En zeker geen doekjes bij een warme plaat neerleggen. De brandweerman heeft een hartig woordje met juf gesproken.
Daarna heeft de brandweerman de tijd genomen om ons alles te vertellen over hoe we wel veilig kunnen koken in ons restaurant. Zo hebben we geleerd dat je een vlam in de pan, kan doven door er een deksel op te leggen. Je mag het nooit blussen met water. En dat je zeker niet met een hete pan mag gaan lopen.
Maar er beginnen ook veel branden door opladers in het stopcontact te laten zitten. Dit is allemaal besproken. Wij gaan dat thuis goed in de gate houden.
Maar we gaan vandaag naar huis met ‘huiswerk’. Waar in huis is bij jullie een rookmelder? Hebben we een blusdeken in huis?
Brandweer Texel bedankt voor dit bezoek. Wij kunnen nu veilig gaan koken in ons restaurant.